Personalpolicy Covid 19

Med tanke på att smittspridningen ökar i länet och i landet just nu har vi skärpt vår personalpolicy för fysiska möten. Våra möten kommer enbart att ske digitalt eller genom telefon- eller mailkontakt. Det innebär att både Lycksele och Norsjö Visitor Center kommer att vara stängda. Detta gäller tillsvidare och till dess att Region Västerbotten och Folkhälsomyndigheten meddelar att det är tryggt för oss att träffas igen. Åtgärden vidtar vi för att ta vårt ansvar, både för vår och er säkerhets skull! Du hittar våra kontaktuppgifter längre ned på den här sidan - vi ser fram emot att höra av dig!

Gold of Lapland Link icon

Besöksadress: Storgatan 63
935 32
Norsjö

Link icon

Lycksele Visitor Center

Storgatan 38
921 31 Lycksele

Telefon: 0950-169 90
Mail: turist@lycksele.se

Link icon

Norsjö Visitor Center

Storgatan 63
935 32
Norsjö

Telefon: 0918-14 200
Mail: norsjoturism@goldoflapland.com

Karin Fällman Stenlund Link icon

VD, Projektledare, Ekonomi

karin.fallman@goldoflapland.com
070-229 06 42

Cecilia Wallinder Link icon

Projektmedarbetare Exportfokus
Kommunikatör Biosfärområde

cecilia.wallinder@goldoflapland.com
070-228 88 80

Marino Carlsson Link icon

Destinationsutvecklare Lycksele
Lycksele Visitor Center
Projektmedarbetare projekt Bärkraft
Projektledare Arena Älven

marino.carlsson@goldoflapland.com
073- 818 67 98

Link icon

Felicia Morén

Destinationsutvecklare Norsjö
Norsjö Visitor Center
Projektmedarbetare projekt Bärkraft

felicia.moren@goldoflapland.com
070-229 52 92

Hans-Olof Dahlbom Link icon

Handels- och Centrumutveckling Lycksele

hans-olof.dahlbom@goldoflapland.com
070- 246 36 06

Link icon

Monica Marklund

Projektledare Välkommen till bygden.

monica.marklund@goldoflapland.com
070-574 73 57

Floriane Colonnier Link icon

Projektledare Catch and release Vindelälven

floriane.colonnier@goldoflapland.com
073- 328 56 26

Malin Johansson Link icon

Destinationsutvecklare Malå
Projektmedarbetare Välkommen till bygden

malin.johansson@goldoflapland.com
070- 675 40 84

Carolin Vallgren Link icon

Destinationsutvecklare Vindeln/Lycksele
Projektledare Bärkraft, Vindeln Kommun

carolin.vallgren@goldoflapland.com
070-678 10 29

Victor Woronowicz Link icon

Projektcoach Det Digitala Steget

victor.w@goldoflapland.com
070-379 90 93

Gold of Lapland
Europeiska regionala utvecklingsfonden
Region Västerbotten