Gold of Lapland

Det är vi som jobbar här!

Gold of Lapland Link icon

Besöksadress: Storgatan 63
935 32
Norsjö

Link icon

Lycksele Visitor Center

Storgatan 38
921 31 Lycksele

Telefon: 0950-169 90
Mail: turist@lycksele.se

Link icon

Norsjö Visitor Center

Storgatan 63
935 32
Norsjö

Telefon: 0918-14 200
Mail: norsjoturism@goldoflapland.com

Karin Fällman Stenlund Link icon

VD, Projektledare, Ekonomi

Mail: karin.fallman@goldoflapland.com
Telefon: +46(0)70-229 06 42

Cecilia Wallinder Link icon

Projektledare Regionala Rätter
Projektmedarbetare Exportfokus
Kommunikatör Biosfär.
Vik. Projektledare Bärkraft, Vindeln kommun

Mail: cecilia.wallinder@goldoflapland.com
Telefon: +46(0)70-228 88 80

Marino Carlsson Link icon

Destinationsutvecklare Lycksele
Lycksele Visitor Center
Projektmedarbetare projekt Bärkraft
Projektledare Arena Älven

Mail: marino.carlsson@goldoflapland.com
Telefon: +46(0)73- 818 67 98

Link icon

Felicia Morén

Destinationsutvecklare Norsjö
Norsjö Visitor Center
Projektledare Mervärde Norsjö
Projektledare Lära tillsammans
Projektledare Synas tillsammans
Projektmedarbetare projekt Bärkraft

Mail: felicia.moren@goldoflapland.com
Telefon: +46(0)70-229 52 92

Hans- Olof Dahlbom Link icon

Handel och Centrumutveckling Lycksele

Mail: hans-olof.dahlbom@goldoflapland.com
Telefon +46(0)70- 246 36 06

Link icon

Monica Marklund

Projektledare Välkommen Till Bygden.

Mail: monica.marklund@goldoflapland.com
Telefon: +46(0)70-574 73 57

Floriane Colonnier Link icon

Projektledare Catch and release Vindelälven

Mail: floriane.colonnier@goldoflapland.com
Telefon: +46(0)73- 328 56 26

Malin Johansson Link icon

Destinationsutvecklare Malå
Projektledare Bärkraft, Malå/ Biosfärområdet Vindelälven Juhtatadahka.
Projektmedarbetare Välkommen till bygden

Mail: malin.johansson@goldoflapland.com
Telefon: +46(0)70- 675 40 84

Dalila van der Steen Klassi Link icon

Projektledare Mervärde Malå

Mail: dalila.vandersteen@goldoflapland.com
Telefon: +46(0)76-7712463

Carolin Vallgren Link icon

Destinationsutvecklare Vindeln/Lycksele
Projektledare Bärkraft, Vindeln Kommun

Carolin är föräldraledig fr.o.m. februari 2020.

Victor Woronowicz Link icon

Projektcoach Det Digitala Steget
Mail: victor.w@goldoflapland.com
Telefon: +46(0)70-379 90 93

Gold of Lapland
Europeiska regionala utvecklingsfonden
Region Västerbotten